عمل توافق سپاهان قرارداد استقلال بازیکنان

عمل: توافق سپاهان قرارداد استقلال بازیکنان رقم قرارداد لیست بازیکنان بندهای قرارداد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سیگنال اشتباه به بازار سکه

روز چهارشنبه، سکه تمام بهار آزادی زیاد کردن دیگری را تجربه کرد و در آستانه کانال ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی به کار خود آخر داد. در پنجمین روز هفته، سکه با ۶۰ هز

سیگنال اشتباه به بازار سکه

سیگنال اشتباه به بازار سکه

عبارات مهم : بازار

روز چهارشنبه، سکه تمام بهار آزادی زیاد کردن دیگری را تجربه کرد و در آستانه کانال ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی به کار خود آخر داد. در پنجمین روز هفته، سکه با ۶۰ هزار تومان زیاد کردن به قیمت ۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید. یکی از عوامل بنیادی در رشد سکه، زیاد کردن قیمت دلار تا محدوده ۸ هزار و ۱۳۰ تومان بود. با این حال، از نظر بعضی فعالان، عدم ورود سکه های پیش فروش به بازار عامل مهم تری بود.

سیگنال اشتباه به بازار سکه

در واقع رشد سکه در حالی رخ داد که بعضی معامله گران انتظار داشتند با ادامه تحویل سکه های پیش فروش، قیمت در روز پنجم هفته کمی تعدیل شود. با این حال، صحبت های بعضی از خریداران سکه پیش فروش نشان می دهد که ترجیح می دهند سکه خود را به بازار عرضه نکنند؛ بعضی عنوان می کنند، سکه را جهت پوشش قدرت خرید خود تهیه کرده اند و تا زمانی که سیگنال های باثباتی نسبت به آینده دریافت نکنند، ترجیح می دهند سکه ها را نگه دارند. با این حال، تعداد بیشتری، اخباری را که در روزهای اخیر مبنی بر دریافت مالیات از خریداران سکه پیش فروش عنوان شد، عاملی دانستند که روند ورود سکه ها به بازار را دچار تردید کرد. یکی از خریداران عنوان می کرد، اگر سکه خود را در بازار بفروشد، ممکن است بحث مالیات بر درآمد در مورد وی مصداق پیدا کند؛ بنابراین ترجیح می دهد، سکه ها را نزد خود نگه دارد. وی عنوان کرد، در روزهای اخیر بعضی مسوولان از بعضی خریداران سکه پیش فروش به عنوان اخلال گر یاد کرده اند و هر روز اخبار متناقضی در مورد خریداران سکه پیش فروش در بازار عنوان می شود.

خریدار دیگری گفت، حتی ترجیح می دهد تا مشخص شدن دقیق اوضاع سکه، سکه های پیش فروش را تحویل نگیرد. به گفته بعضی منابع مطلع، در دو روز اخیر تعداد زیادی از خریداران ترجیح داده اند به جای تحویل گرفتن سکه ها، آنها را نزد بانک نگه دارند. علی رغم دسته اول که اخبار روزهای اخیر را در عدم تحویل گرفتن سکه ها موثر دانستند، گروه دیگری باور دارند، این اتفاق تنها به این علت رخ داده است که نگهداری سکه ها نزد بانک از امنیت بالاتری برخوردار هست. صحبت های مربوط به مالیات در حالی در میان خریداران به شکل گسترده ای بازتاب داشته است که بانک مرکزی علی رغم اظهارنظرهای بعضی نمایندگان مجلس و مسوولان، روز سه شنبه تحویل سکه های پیش فروش را بدون دریافت هیچ گونه مالیاتی شروع کرد.

روز چهارشنبه، سکه تمام بهار آزادی زیاد کردن دیگری را تجربه کرد و در آستانه کانال ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی به کار خود آخر داد. در پنجمین روز هفته، سکه با ۶۰ هز

خریداران تنها با ارائه برگه ثبت نامی و مدارک شناسایی به آسانی سکه های فیزیکی خود را دریافت کردند؛ با این حال، آنچه مسلم هست، صحبت های بعضی مسوولان که خارج از دامنه بانک مرکزی فعالیت می کنند، خریداران را دلواپس کرده هست. یکی از دلایل مهم نگرانی معامله گران، عدم هماهنگی تیم اقتصادی عنوان شده است هست. واقعیت آن است که بخش عظیمی از شرکت کنندگان در طرح پیش فروش جهت حفاظت از قدرت خرید خود از بانک مرکزی سکه را پیش خرید کردند؛ خریداران بزرگ تنها حدود ۵ درصد از سکه ها را خریداری کرده اند و بیش از ۹۰ درصد به وسیله مردم عادی پیش خرید شده است هست. ناصر سراج مدیر شرکت بازرسی کل کشور پیشتر گفته بود: 7 میلیون و 600 هزار عضویت سکه داشتیم که 50 نفر، 5 درصد این سکه ها را در اختیار دارند.

در این شرایط، بعضی کارشناسان مسوولان را مورد پرسش قرار می دهند که آیا اظهارنظرهای متناوب در مورد خریداران پیش فروش، دادن القابی مانند اخلال گران بازار و ارائه طرح هایی مانند عدم واگذاری سکه های پیش فروش اعتماد به سیاست گذار پولی را اوج خواهد برد؟ چنین اخباری در حالی عنوان می شود که در ابتدای طرح پیش فروش مسوولان بانک مرکزی عنوان کردند، خریداران سکه مشمول مالیات نخواهند شد، بنابراین اظهارنظرهای مسوولان موازی مبنی بر دریافت مالیات را معامله گران می توانند به عنوان نشانه ای از عدم هماهنگی تیم اقتصادی در نظر بگیرند؟ آیا چنین اخباری منجر به این نمی شود که مردم در مقاطع حساس بعدی به سیاست گذار پولی اعتماد نکنند و ترجیح دهند که به جای شرکت در طرح های مجاز توام با شفافیت به بازارهای غیررسمی مراجعه کنند.

در شرایطی که بعضی عدم ورود سکه های پیش فروش به بازار را عامل زیاد کردن قیمت سکه دانستند، گروه دیگری اخبار روزهای اخیر اطراف FATF را عاملی دانستند که منجر به رفتارهای هیجانی و محرک معامله گران شده است هست. به گفته یکی از بازیگران ارزی، تصویب لوایح مورد نیاز جهت خروج از لیست سیاهFATF بیش از گذشته جهت بازار اهمیت پیدا کرده هست. یکی از دلایلی که اهمیت این عنوان را اوج برده ناشی از اخباری است که در کانال های اطلاع رسانی معامله گران مبنی بر ضرورت خروج از لیست سیاه FATF جهت بهره بری از بسته اقتصادی اروپا عنوان شده است است.

سیگنال اشتباه به بازار سکه

واژه های کلیدی: بازار | مالیات | دریافت | تحویل گرفتن | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog